Staj

 
Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, öğrenimlerinin zorunlu bir parçası olarak, 60 günlük staj yapmak zorundadırlar. Staj yerinin seçimi öğrenciye bırakılmakla birlikte, Bölüm staj konusunda oteller, seyahat acentaları, havayolu ulaştırması işletmeleri, online rezervasyon şirketleri, danışmanlık şirketleri gibi turizm sektöründen farklı kurumlarla işbirliği yapmaktadır. 
 
Staj, öğrencilerin turizm endüstrisinin değişik kesimlerini tanımasına ve deneyim kazanmasına yardım ederken, bir yandan da turizm endüstrisinin öğrencilerimizi ve Bölüm’ü tanımasına olanak sağlamaktadır. Böylece öğrenciler mezun olduklarında, genellikle staj yaptıkları turizm işletmelerinde sürekli çalışma olanağı bulmaktadırlar. 
Bölüm’ün onayı ile öğrenciler yurtdışı işletmelerinde de staj yapabilmektedirler. 
 
Öğrencilerimiz stajlarını 5 yıldızlı uluslararası otellerde, A Grubu seyahat acentalarında, havayolu şirketlerinde, büyük restoranlar ve eğlence mekânlarında yapmaktadırlar. Kurumsal işbirliği yaptığımız şirketlerden bazıları: Conrad İstanbul, Hilton İstanbul, Four Seasons Hotel, Çırağan Hotel, Expedia Turkey, THY, Çelebi Havayolu İşletmeleri, Swiss Hotel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sevr Danışmanlık, VIP Turizm’dir.