Mezun

Lisans eğitimi sonunda öğrencilerimiz yönetim, finans, pazarlama, sürdürülebilir varış noktası yönetimi, insan kaynakları yönetimi, ekonomi, kişilerarası ilişkiler, psikoloji, etkinlik yönetimi, yiyecek-içecek yönetimi, konaklama ve seyahat işletmeciliği konularında bilgi ve becerilerini geliştirerek iş hayatına adım atmakta ya da yüksek lisans ve doktora eğitimine devam etmektedirler.
 
Yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden mezunlarımız hem yurtiçinde hem de yurtdışında prestijli üniversitelerin, çeşitli programlarına kabul edilmektedirler. Yurt içinde lisansüstü eğitimine devam eden mezunlarımız Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi; yurtdışında eğitimine devam edenler ise University College London, City University of New York, NYU, University of Houston, London School of Economics, University of York, HEC Paris,  Norwegian School of Economics and Business Administration, University of Massachusets, University of Connecticut, Warwick University, Umea Universitat, Berlin School of Economics and Law, gibi eğitim kurumlarında lisansüstü eğitimlerini sürdürmektedirler. Doktora eğitimlerini başarı ile tamamlayan mezunlarımız Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerde akademisyen olarak kariyerlerine devam etmektedir.
 
İş hayatına atılan mezunlarımız hem turizm sektöründe hem de turizm sektörü dışında faaliyet gösteren firmalarda yönetici ve yönetici adayı olarak kariyerlerini başarıyla sürdürmektedirler. Turizm sektöründe kariyerine devam eden mezunlarımız konaklama (JW Marriot, Hilton Worldwide, Shangri-La, 10 Karaköy-Morgans, Raffles Hotel, Swiss Hotel, Çırağan Kempinski vb.),  seyahat (Booking.com, Expedia, MetGlobal, Bukla, Vanguard Travel Services vb.), havayolu (Türk Havayolları, Sun Express, AtlasGlobal, Çelebi vb.),  organizasyon-etkinlik (İstanbul CVB, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi vb.) ve yiyecek-içeçecek (Doğuş-D.ream Grup, Bacardi, BTA Airport Catering vb.)  endüstrilerini tercih etmektedirler. 
 
Turizm sektörü dışında kariyerlerine devam eden mezunlarımız finans ve bankacılık (Fibabank, Finansbank vb.), danışmanlık (örn: Heidrick and Struggles, KMPG vb.),  halkla ilişkiler, iletişim (Türk Telekom, Vodafone), reklam (Pixel Plus Interactive, Karbonat vb.), hızlı tüketim ürünleri (Unilever, Pepsi) ve IT gibi pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren çeşitli yerli ve yabancı kuruluşlarda da çalışmalarını başarıyla sürdürmektedirler.
 
Bunlara ek olarak mezunlarımızın bir bölümü çeşitli sektörlerde girişimci olarak kendi işlerini başarı ile kurmuş ve devam ettirmektedirler.